Fundacja „Unia Bracka”

Jako Fundacja „Unia Bracka” od ponad 30 lat wierzymy, że każdy Pacjent zasługuje na to, aby otoczyć go jak najlepszą opieką medyczną, trafnie diagnozować i jak najskuteczniej leczyć.

Cel, jaki nam przyświeca w naszej codziennej pracy to dbanie o zdrowie Pacjentów oraz otaczanie ich troskliwą opieką już od pierwszej wizyty.

Sieć śląskich placówek medycznych

Fundacja „Unia Bracka” to sieć 17 placówek medycznych zlokalizowanych w wielu miastach województwa śląskiego.

0

lat doświadczenia

0

placówek medycznych

0

poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych

0

poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci

0

pracowni RTG

0

pracowni rehabilitacji

0+

poradni specjalistycznych

0+

lekarzy

0+

osób personelu medycznego

Usługi świadczone w Przychodniach Brackich

Wszystkie placówki Fundacji „Unia Bracka” posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu każdemu Pacjentowi gwarantujemy możliwość korzystania z szerokiej oferty bezpłatnych świadczeń zdrowotnych. Dla pacjentów pragnących skorzystać z prywatnej opieki medycznej każda z naszych przychodni oferuje szereg usług wykonywanych odpłatnie. Dla wygody i komfortu Pacjenta każda Przychodnia Bracka posiada własny punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych.

Partner w opiece nad pracownikami dla wielu firm

Fundacja „Unia Bracka” to także od lat solidny partner wielu firm i instytucji, które powierzyły nam opiekę medyczną nad swoimi pracownikami. W ramach kilkunastu poradni medycyny pracy zapewniamy badania dla pracowników wszystkich grup zawodowych, zarówno osób indywidualnych jak i zakładów pracy. Nasze wieloletnie doświadczenie powoduje, iż cieszymy się zaufaniem największych zakładów pracy w województwie śląskim.
Nowa przychodnia w Zabrzu

Zmiany odpowiedzią na potrzeby Pacjentów

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach czeka nas wiele pozytywnych zmian, ponieważ w odpowiedzi na rosnące potrzeby Pacjentów, wciąż szukamy nowych rozwiązań i udogodnień. Cieszymy się, gdy spełniamy Państwa oczekiwania, dlatego dążymy do tego, aby każdy nasz Pacjent był zadowolony z wysokiej jakości usług, a także sprawnej i uprzejmej obsługi naszego zespołu medycznego.

Transport medyczny

W zakresie transportu medycznego usługi świadczy Unia Bracka Sp. z o.o., która jest podmiotem zależnym od Fundacji "Unia Bracka", jej jedynego udziałowca. Unia Bracka Sp. z o. o. posiada w swojej ofercie transport sanitarny w podstawowej opiece zdrowotnej, który finansowany jest bezpośrednio przez Narodowy Fundusz Zdrowia, transport na rzecz szpitali, którego zakres określony jest w zawartej umowie a także transport sanitarny na indywidualne zamówienie pacjenta lub jego rodziny. Ponadto w zakresie usług medycznych oferowanych przez Spółkę znajdują się odpłatne świadczenia finansowane przez zleceniodawców, takie jak:
  • przewóz materiałów i preparatów medycznych
  • transport sanitarny nie objęty umową z NFZ
  • transport osób niepełnosprawnych
  • transport do i z sanatorium
  • medyczne (lekarskie i pielęgniarskie) zabezpieczenie imprez
  • realizacja lekarskich i pielęgniarskich świadczeń zdrowotnych
  • inne usługi medyczne

Więcej informacji znajduje się na stronie www.spub.pl