Telefoniczna Obsługa Pacjenta
Numery do przychodni

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00

Zakład Opieki Domowej w Knurowie to jeden z 2 oddziałów ZOD Fundacji „Unia Bracka” świadczących usługi z zakresu opieki domowej .

Nasi Pacjenci mogą liczyć na szeroki zakres usług medycznych, wiedzę i doświadczenie pielęgniarek oraz opiekunów medycznych.

Usługi świadczymy w ramach kontraktu z NFZ oraz odpłatnie na terenie Knurowa.

Wiemy jak trudnym doświadczeniem może być ograniczenie samodzielności w zakresie wykonywania codziennych czynności, do czego może doprowadzić postęp choroby, czy zaawansowany wiek. Zmniejszenie samodzielności może skutkować obniżeniem jakości i komfortu życia pacjenta. Dlatego tak ważne jest, by pacjentowi borykającemu się z ograniczeniami zaproponować pomoc dostosowaną do jego potrzeb i możliwości. Zakres naszych usług każdorazowo dostosowujemy do indywidualnej sytuacji pacjenta, dbając przy tym o jego komfort i dobre samopoczucie. Wspieramy naszych podopiecznych i na co dzień im pomagamy dzięki czemu, pomimo swoich ograniczeń, nadal mogą aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu.

O nas

Naszym pacjentom zapewniamy kompleksowe świadczenia pielęgniarskie i opiekuńcze:

  • świadczenia higieniczno – pielęgnacyjne (toaleta, kąpiel, profilaktyka przeciwodleżynowa),
  • świadczenia pielęgnacyjno – lecznicze (karmienie pacjenta, pielęgnacja odleżyn, stopy cukrzycowej, wykonywanie opatrunków, zastrzyków, kroplówek),
  • świadczenia usprawniające (ćwiczenia bierne i czynne, pionizacja, nauka chodzenia, nauka samoobsługi),

  • świadczenia  diagnostyczne (pomiar ciśnienia krwi, poziomu glukozy, obrzęków),
  • świadczenia w zakresie edukacji zdrowotnej (poradnictwo w zakresie samoopieki, niepełnosprawności, nauka pielęgnacji i samoobsługi),
  • wsparcie   organizacyjne   w   zakresie   korzystania   ze   świadczeń   zdrowotnych  i  socjalnych (pomoc w zapewnieniu opieki socjalnej, środków leczniczych, sprzętu ortopedycznego i pomocniczego).