Tydzień dla Serca – podsumowanie akcji

Przebadaliśmy serca naszych Pacjentów!

Tydzień dla Serca już za nami. Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z tak pozytywnym odbiorem i większość osób zaproszona na badania profilaktyczne skorzystała z udziału w Tygodniu dla Serca sprawdzając stan swojego zdrowia.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Dlaczego warto korzystać z takich akcji?

Co roku ponad 170 tyś. osób w Polsce umiera z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego i jest to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów zarówno w Polsce jak i na świecie. Jednak badania wskazują, że za rozwój chorób układu krążenia tylko w 30 % odpowiadają czynniki genetyczne. Pozostałe 70% to czynniki środowiskowe i prowadzony przez nas styl życia. A zatem na część z nich mamy wpływ!

Podczas naszej akcji pacjenci mogli nie tylko skorzystać z badań i skonsultować ich wynik z lekarzem, ale przede wszystkim dowiedzieli się w jaki sposób sami mogą wpłynąć na obniżenie ryzyka zachorowania. A to po decyzji o udziale w badaniach profilaktycznych kolejny krok do zdrowia!

Tydzień dla Serca w liczbach

8

w tylu miastach woj. śląskiego prowadziliśmy naszą akcję

14

w tylu naszych placówkach pacjenci mogli skorzystać z badań profilaktycznych

207

osób skorzystało z badań i konsultacji lekarskich

126

tyle osób skierowaliśmy na dalsze badania i konsultacje

28

może zostać objętych programem kardiologicznym w ramach opieki koordynowanej w POZ ze względu na wykryte nieprawidłowości

54

osoby skierowaliśmy do udziału w programie profilaktyki chorób układu krążenia CHUK


Bezpłatne badania Przychodnie Brackie