Zmieniamy się dla Was!

Wiosna już w pełni a wraz z nią także zmiany w Przychodniach Brackich

Fundacja „Unia Bracka” to aż 17 placówek medycznych i dwa zakłady opieki domowej w 8 miastach województwa śląskiego, które staramy się stale modernizować zwiększając komfort pobytu w nich naszych pacjentów oraz myśląc o ciągłej poprawie jakości świadczonych przez nas usług medycznych. A zatem co przyniosła wiosna…

Przypadający dziś (tj. 9 maja) Dzień Okulistyki to doskonała okazja, aby przypomnieć o tym, że w połowie kwietnia poradnia okulistyczna Przychodni Brackiej Halemba w Rudzie Śląskiej wzbogaciła się o nowy tonorefraktometr. Urządzenie łączy w sobie funkcjonalność automatycznego keratometru, refraktometru, bezkontaktowego tonometru oraz pachymetru i jest wykorzystywane m.in. do diagnostyki takich schorzeń jak zaćma czy jaskra. Dzięki nowemu urządzeniu pacjenci poradni mogą skorzystać z bezinwazyjnego badania pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego wraz z możliwością korekcji o grubość rogówki.


Nowe elektrokardiografy trafiły do poradni podstawowej opieki zdrowotnej 3 naszych placówek, w tym:


Pacjenci poradni dermatologicznej w Przychodni Brackiej Knurów już od połowy kwietnia korzystają z konsultacji i badań w odnowionych pomieszczeniach. Nowoczesne oświetlenie, jasna kolorystyka oraz nowe wyposażenie odmieniły zarówno gabinet lekarski jak też gabinet diagnostyczno-zabiegowy naszej poradni.

Przychodnia Bracka Knurów

Remont poradni dermatologicznej to kolejny etap zmian, jakie zachodzą w Przychodni Brackiej Knurów od 2021 roku – to właśnie wtedy zakończona została termomodernizacja, a budynek zyskał całkowicie nowy wygląd. W połowie ubiegłego roku przeprowadziliśmy modernizacje gabientów i korytarzy na parterze budynku, w tym roku kontynuujemy prace na I piętrze. Cieszą pozytywne opinie naszych pacjentów, za które serdecznie dziękujemy!


Przychodnia Bracka Bielszowice w Rudzie Śląskiej – tutaj w kwietniu rozpoczęła się modernizacja korzytarzy, miejsc oczekiwania przez pacjentów na konsultacje i badania oraz rejestracji. Wkrótce zaprezentujemy efekt końcowy.


Przychodnia Bracka Obroki – jak pewnie już czytaliście w ubiegłym roku rozpoczęliśmy remont zabytkowego budynku w Katowicach, w którym jeszcze w tym roku powstanie kolejna Przychodnia Bracka. Spieszymy donieść, że prace trwają zgodnie z założonym harmonogramem i przypominamy wizualizacje, które przybliżą wygląd naszej nowej przychodni.

Przychodnia Bracka Obroki

Przychodnia Bracka Obroki


Zmieniamy się dla Was! Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, które przekazujecie naszemu zespołowi medycznemu w Przychodniach Brackich.