Z cyklu: Poznaj naszych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej

Fundacja „Unia Bracka” to aż 17 wielospecjalistycznych Przychodni Brackich, ale to również lekarze – specjaliści z powołania z wieloletnim doświadczeniem. Do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, ze zrozumieniem oraz troską. Specjaliści POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) czy pediatrzy to tzw. lekarze pierwszego kontaktu, do których w pierwszej kolejności trafia pacjent ze swoimi dolegliwościami. Aby pacjenci mogli poznać nas lepiej cyklicznie publikujemy wpisy, w których przedstawiamy naszych lekarzy.

Tym razem chcemy Was poznać z lekarzami poradni podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzem pediatrą Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów w Sosnowcu!

Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów to jedna z 2 Przychodni Brackich w Sosnowcu.

Naszym Pacjentom zapewniamy szeroki zakres usług medycznych, wiedzę i doświadczenie lekarzy specjalistów w kilkunastu poradniach oraz pracowniach. Znajdujący się na miejscu punkt pobrań materiałów do badań pozwala na skorzystanie z bogatej oferty badań laboratoryjnych. W przychodni skorzystać można również z wielu badań diagnostycznych. Niewątpliwym atutem placówki jest wydzielona część pediatryczna. Osobne wejście do poradni oraz odrębna rejestracja pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu dzieci z innymi pacjentami.

Nasza przychodnia:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dorosłych,
  • poradnia POZ dla dzieci – lekarz pediatra,
  • poradnie specjalistyczne: chirurg, ortopeda, otolaryngolog, ginekolog, lekarz rehabilitacji, reumatolog, psychiatra, psycholog,
  • medycyna pracy dla pracowników firm i instytucji oraz osób indywidualnych,
  • pracownie: audiometria, EKG, rehabilitacja, RTG, spirometria, USG,
  • punkt szczepień przeciwko COVID-19,
  • posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Poznaj naszych lekarzy POZ
Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów

Pediatra Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów w Sosnowcu

Lekarz ZBIGNIEW GLĄDAŁA

Specjalista pediatra

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci
w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Doświadczenie i kompetencje zawodowe zdobywał w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, a następnie na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Czeladzi. Od 2012 roku pracuje w lecznictwie otwartym. W trakcie swojego 33-letniego pediatrycznego stażu zawodowego poszerzał wiedzę i doświadczenie prowadząc m.in. poradnię endokrynologiczną dla dzieci oraz poradnię medycyny sportowej.

Z naszą przychodnią związany od 1 marca 2016 r., w której opiekuje się najmłodszymi pacjentami w ramach poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci.

Prywatnie pasjonat astronomii i muzyki.


Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów

Lekarz MAŁGORZATA CHUDZIK-DAWID

Specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista nefrolog

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytety Medycznego w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczęła w 1989, uzyskując II stopień specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych w 2000 r. Tytuł specjalisty nefrologa uzyskała w 2013 r. odbywając staż w Klinice Nefrologii w Katowicach i WSS nr 5 Sosnowcu oraz Oddziale Nefrologii Dziecięcej z Pododdziałem Dializoterapii w Zabrzu.

Regularnie bierze udział w szkoleniach z dziedziny medycyny pracy, stale poszerza także swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach m.in. z zakresu nefrologii i nadciśnienia tętniczego, dializoterapii i transplantologii, onkologii w chorobach nerek, badań USG narządów jamy brzusznej w gabinecie lekarza rodzinnego, prewencji i leczenia ran przewlekłych o różnej etiologii.

Z Fundacją „Unia Bracka” związana od 1989 r. m.in. jako kierownik przychodni. W chwili obecnej opiekuje się pacjentami naszej przychodni w ramach poradni podstawowej opieki zdrowotnej, jak również poradni medycyny pracy. Jako lekarz nefrolog od niedawna wspiera naszych pacjentów w programie nefrologicznym opieki koordynowanej.

Prywatnie miłośniczka wszelkich sportów wodnych. Lubi podróże oraz pracę w ogrodzie.


Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów

Lekarz MARTA GAJDZIK-ORZEŁ

Specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista diabetolog

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie chorób wewnętrznych zrealizowała w Oddziale Kardiologii Ogólnej i Intensywnej Opieki Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu oraz w Klinice Geriatrii Szpitala Klinicznego Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach, uzyskując tytuł specjalisty chorób wewnętrznych w 2016 r.  Jako nauczyciel akademicki pracowała na stanowisku asystenta w Klinice Geriatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Praktyczne doświadczenie zawodowe zdobyła także jako wieloletni pracownik Centrum Urazowego WSS  nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu na stanowisku internisty SOR.

W 2021 r. uzyskała tytuł specjalisty diabetologa, a szkolenie w tym zakresie odbyła na oddziale chorób wewnętrznych o profilu diabetologicznym w Rudzie Śląskiej. Wciąż pogłębia wiedzę w zakresie dietetyki osób dorosłych. Ukończyła kursy dietetyczne prowadzone przez Polski Instytut Dietetyki.

Od października 2021 r. związana z naszą przychodnią, w której w poradni podstawowej opieki zdrowotnej zapewnia pacjentom pomoc z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń internistycznych, cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych, nadwagi i otyłości (certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością).

Jako diabetolog opiekuje się naszymi pacjentami w poradni POZ w ramach programu diabetologicznego opieki koordynowanej.


Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów

Lekarz MAREK GRAJPEL

Specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista nefrolog

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów

Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 1991-2013 doświadczenie zawodowe zdobywał w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej na oddziale chorób wewnętrznych, a następnie nefrologii uzyskując w 2001 r. II stopień specjalizacji w tej dziedzinie.

Od 2013 r. związany z Przychodnią Bracką Porąbka-Klimontów oraz naszymi pacjentami w poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Stale poszerza swoją wiedzę w szczególnie interesującym go zakresie jakim są choroby metaboliczne. Jako lekarz nefrolog opiekuje się pacjentami naszej poradni POZ w ramach programu nefrologicznego opieki koordynowanej.

Prywatne zamiłowania to muzyka lat 60-tych oraz sadownictwo. Miłośnik psów.


Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów

Lekarz RENATA MIKA

Specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista geriatra

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizację z chorób wewnętrznych, zarówno I jak i II stopnia, uzyskała w VI Klinice Chorób Wewnętrznych ŚlAM w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach – Ochojcu.

Od 2002 r. związana ze Szpitalem Miejskim w Sosnowcu, gdzie wiele lat pracowała na oddziale chorób wewnętrznych jako starszy asystent, a następnie kierownik oddziału. Od roku 2016 poszerzała wiedzę w nowej dziedzinie pracując na oddziale geriatrii i po przebytym szkoleniu specjalistycznym uzyskała tytuł specjalisty geriatrii.

Z Przychodnią Bracką Porąbka-Klimontów związana w latach 2005-2010. Po przerwie od 2022 r. ponownie opiekuje się pacjentami naszej przychodni w poradni podstawowej opieki zdrowotnej.

Stale rozwija wiedzę z różnych dziedzin medycyny, w tym chorób wewnętrznych, uczestnicząc cyklicznie w konferencjach naukowych. Należy do Towarzystwa Internistów Polskich.

Prywatnie mama dwóch dorosłych córek. Kocha zwierzęta, a przede wszystkim swojego psa i pracę w ogrodzie. Lubi podróżować. Słucha muzyki klasycznej i jazz-u. Chętnie czyta książki obyczajowe.


Nasze przychodnie posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia dlatego wizyty w poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych i dzieci są całkowicie bezpłatne.

Jak zostać naszym pacjentem?

Przyjdź do naszej przychodni i wypełnij deklarację. W tym samym dniu będziesz mógł już skorzystać z wizyty u lekarza POZ. Do Przychodni Brackich zapisać się może każda osoba, niezależnie od tego w jakiej przychodni była wcześniej zapisana.

Dowiedz się więcej o Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów i kliknij TUTAJ.