Poznaj naszych lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej – nowy cykl wpisów

Fundacja „Unia Bracka” to aż 17 wielospecjalistycznych Przychodni Brackich, ale to również lekarze – specjaliści z powołania z wieloletnim doświadczeniem. Do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, ze zrozumieniem oraz troską. Specjaliści POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) czy pediatrzy to tzw. lekarze pierwszego kontaktu, do których w pierwszej kolejności trafia pacjent ze swoimi dolegliwościami. Aby pacjenci mogli poznać nas lepiej rozpoczynamy nowy cykl wpisów, w których przedstawiamy naszych lekarzy.

Cykl otwierają lekarze poradni podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarz pediatra z Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej!

Przychodnia Bracka Polska-Wirek, to nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne, w którym opieką medyczną obejmujemy zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Dzięki przeniesieniu się we wrześniu 2023 r. do nowej siedziby nasza przychodnia zupełnie zmieniła swój wizerunek oraz poszerzyła zakres udzielanych dotychczas świadczeń medycznych m.in. o poradnię dla dzieci oraz część diagnostyczną z rezonansem, tomografem oraz pracownią RTG (prowadzone przez naszego partnera). W przychodni znajduje się kilka stref medyczno-diagnostycznych zapewniających kompleksową opiekę zdrowotną świadczoną w przyjaznych pomieszczeniach. Pomieszczenia poradni dla dzieci zostały oddzielone od pozostałej części przychodni a naszych najmłodszych pacjentów wita krokodyl, który umila czas spędzony w naszej przychodni. Znajdziecie nas w Rudzie Ślaskiej przy ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14a. Więcej o naszej przychodni pisaliśmy TUTAJ.


Poznaj naszych lekarzy POZ
Przychodnia Bracka Polska-Wirek

 

Lekarz EWELINA HANSLIK-MAKIOŁA

Specjalista Pediatra

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci
w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Pierwsze doświadczenia zawodowe uzyskała pracując w szpitalu dziecięcym w Świętochłowicach. Od 1999 r. związana z Poradnią Medycyny Rodzinnej w Świętochłowicach. W 2023 r. rozpoczęła pracę w poradni dziecięcej w Rudzie Śląskiej. Wraz z otwarciem poradni dla dzieci w nowej siedzibie Przychodni Brackiej Polska-Wirek we wrześniu 2023 r. swoje życie zawodowe związała także z naszą przychodnią.

Mając ponad 28 doświadczenia w leczeniu dzieci opiekuje się już drugim pokoleniem najmłodszych pacjentów. Rozwija wiedzę w zakresie różnych dziedzin pediatrii niezbędnych w pracy z młodymi ludźmi w poradni dziecięcej.

Prywatnie mama dwojga dorosłych dzieci, dwóch kotów i psa. Lubi podróżować oraz czytać skandynawskie kryminały.


ANNA KOKOSZKA

Specjalista chorób wewnętrznych

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyła w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury realizowała w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej, a następnie w Szpitalu Miejskim w Gliwicach, gdzie uzyskała specjalizację z chorób wewnętrznych.

Od 2015 r. związana z Przychodnią Bracką Polska-Wirek jako lekarz opiekujący się naszymi pacjentami w poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Doświadczenia zawodowe zdobywa także w pracy w szpitalu św. Elżbiety w Katowicach należącym do Grupy American Heart of Poland. Od 2023 r. jest certyfikowanym lekarzem medycyny podróży. Ukończyła XII Kurs Certyfikowanych Centrów Medycyny Podróży w Gdyni oraz szkolenie Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii z diagnostyki narządów jamy brzusznej. Należy do Towarzystwa Internistów Polskich.

Prywatnie interesuje się medycyną holistyczną, zdrowym stylem życia, sportem oraz podróżami.


Lekarz BEATA MASŁOWSKA-KRÓL

Lekarz chorób wewnętrznych
Specjalista medycyny pracy

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, Wydziału Lekarskiego w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczęła w Szpitalu Miejskim Zakonu Bonifratów w Katowicach, gdzie uzyskała specjalizację. Od ponad 30 lat związana z naszymi przychodniami. Przez 12 lat kierowała pracą jednej z naszych placówek, Przychodni „Śląsk” w Rudzie Śląskiej, oraz dbała o zdrowie jej pacjentów w poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Kolejne doświadczenia w naszej Fundacji zdobywała opiekując się pacjentami Przychodni Brackiej Polska-Wirek, z którą związana jest do dziś. Bliska jest jej górnicza służba zdrowia, jako lekarz naszych przychodni brała udział w wielu akcjach ratowniczych na powierzchni oraz pod ziemią w kopalni KWK „Śląsk”.

Cyklicznie bierze udział w szkoleniach i warsztatach m.in w zakresie profilaktyki osteoporozy, leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, kardiologii inwazyjnej, echokardiografii. Ukończyła różne kursy w dziedzinie medycyny pracy m.in. kurs medycyny kolejowej. W naszej przychodni nie tylko opiekuje się pacjentami w poradni POZ, ale także dba o zdrowie pracowników współpracujących z nami firm i instytucji w poradni medycyny pracy.

W życiu prywatnym mocny nacisk kładzie na zdrowy styl życia oraz różne aktywności fizyczne. Uwielbia pływać, spędzać czas w podróży oraz gotować.


Lekarz PIOTR SIERANT

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu. Staż podyplomowy odbył w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary – Centrum Urazowe w Sosnowcu.

Doświadczenie podczas praktyk zawodowych zdobywał m.in. na Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach.

Od 2022 r. związany z Przychodnią Bracką Polska-Wirek, w której opiekuje się naszymi pacjentami w poradni podstawowej opieki zdrowotnej.

Prywatnie pasjonat żeglarstwa i literatury.


Lekarz DAMIAN SKUPSKI

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Absolwent Uniwersytetu Oradejskiego na kierunku lekarskim w języku angielskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. Szpitalu Miejskim nr 2 w Tarnowskich Górach oraz GSU Zdrowie w Rudzie Ślaskiej.

Od 2019 związany z Przychodnią Bracką Polska-Wirek oraz naszymi pacjentami w poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Rozwija swoją wiedzę w różnych dziedzinach medycyny w tym neurologii i hematologii.

W czasie prywatnym zapalony podróżnik, grzybiarz i sadownik. Lubi kontakt z naturą. Interesuje się geografią, lingwistyką, lubi poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie poprzez poznawanie nowych kultur. Jego hobby to także kulinaria.


Nasze przychodnie posiadają kontrakt z narodowym Funduszem Zdrowia dlatego wizyty w poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych i dzieci są całkowicie bezpłatne.

Jak zostać naszym pacjentem?

Przyjdź do naszej przychodni i wypełnij deklarację. W tym samym dniu będzie mógł już skorzystać z wizyty u lekarza POZ. Do Przychodni Brackich zapisać się może każda osoba, niezależnie od tego w jakiej przychodni była wcześniej zapisana.

Dowiedz się więcej o Przychodni Brackiej Polska-Wirek i kliknij TUTAJ.