Przychodnia Bracka Polska-Wirek w nowym budynku!

Od 11 września Przychodnia Bracka Polska-Wirek w nowej siedzibie!

A w niej nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne oferujące opiekę zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

Nasi pacjenci już od poniedziałku mogą korzystać z opieki medycznej w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni nowego budynku naszej przychodni. Dzięki rozpoczętej w ubiegłym roku inwestycji Ruda Śląska zyskała między innymi nową poradnię POZ dla dzieci, a także pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, prowadzone przez naszego partnera w części diagnostycznej na parterze budynku.

W nowym budynku, na powierzchni ponad 900 m2, powstało kilka stref medyczno-diagnostycznych zapewniających kompleksową opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie świadczoną w przyjaznych pomieszczeniach, z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie sprzętu medycznego. Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w branży medycznej w nowej siedzibie stworzyliśmy nowoczesną placówkę, w której pacjenci korzystają z konsultacji i porad doświadczonego zespołu medycznego oraz indywidualnie dobranej terapii i profilaktyki. Już dziś w Przychodni Brackiej Polska-Wirek o swoje zdrowie mogą zadbać indywidualni pacjenci, a także pracownicy firm w zakresie badań medycyny pracy. W nowej przychodni opieką objęliśmy również dzieci, a dzięki poszerzeniu zakresu usług medycznych kompleksowo o swoje zdrowie zadba tutaj cała rodzina, od niemowlaka do seniora.

Co się zmieniło?

Na parterze budynku znajduje się nowocześnie zaaranżowana rejestracja z trzema stanowiskami do obsługi pacjentów, w tym stanowisko dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Kolejne strefy zlokalizowane są na I piętrze, gdzie pacjenci mogą dostać się korzystając również z windy. Składają się na nie:

 • Strefa poradni podstawowej opieki zdrowotnej z:
  • poradnią POZ dla dzieci – NOWOŚĆ!
  • poradnią POZ dla dorosłych,
  • pomieszczeniem do karmienia i przewijania dzieci,
  • kącikiem dla dzieci,
  • punktem pobrań materiału do badań,
  • punktem szczepień,
  • pracownią EKG,
  • pracownią USG.
 • Strefa poradni specjalistycznych z:
  • poradnią chirurgii ogólnej,
  • poradnią położniczo-ginekologiczną,
  • gabinetem położnej,
  • poradnią medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację,
  • pracownią audiometrii,
  • pracownią spirometrii.

Zaletą poradni POZ dla dzieci jest jej lokalizacja. Znajduje się w oddzielonych od pozostałej części przychodni pomieszczeniach. Dodatkowo strefa POZ została podzielona na część POZ dla dzieci z prowadzącym do niej osobnym korytarzem oraz zlokalizowanymi w oddalonej od niej części gabinetami POZ dla dorosłych. Więcej o poradni POZ dla dzieci TUTAJ.

Jak do nas trafić?

Nowa siedziba Przychodni Brackiej Polska-Wirek znajduje się tuż obok dotychczasowego budynku przychodni, a więc znajdziecie nas bez kłopotu. Przypominamy, że wraz z otwarciem nowej siedziby zmienił się również numer telefonu do naszej przychodni.

Lubimy nowoczesne rozwiązania!

Najnowsza inwestycja związana z powstaniem nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek wpisuje się w realizowaną przez nas od wielu lat misję, której celem jest dbanie o bezpieczeństwo pacjentów i zapewnienie coraz wyższej jakości świadczonych im usług medycznych, co z powodzeniem udaje się m. in. poprzez unowocześnianie i modernizację 17 Przychodni Brackich oraz ciągłe rozszerzanie zakresu oferowanych przez nas usług zgodnie z potrzebami naszych pacjentów. Nowo powstały budynek, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, m. in. windzie z wejściem z dwóch stron, jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obok niego wkrótce powstaną dodatkowe miejsca parkingowe dla pacjentów. Biorąc pod uwagę rozwijający się proces elektromobilności, w którym aktywnie uczestniczą mieszkańcy Śląska, w tym Rudy Śląskiej, oraz chcąc dołożyć swoją „cegiełkę” w proces ochrony środowiska, zaplanowaliśmy także 2 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Poniżej zdjęcia naszego nowego budynku. Śledźcie na bieżąco nasze aktualności i Facebook-a!