Nowa poradnia dla dzieci w Rudzie Śląskiej

Szanowni Pacjenci!

Wraz z otwarciem nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek na mapie Rudy Śląskiej pojawiło się nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne, a w nim poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci, w której można już od 11 września złożyć deklarację do lekarza pediatry.

To już dziewiąta poradnia POZ dla dzieci w Przychodniach Brackich, ale pierwsza w Rudzie Ślaskiej!

Dzięki naszej nowej inwestycji Ruda Śląska zyskała między innymi nową poradnię dla dzieci, której dotychczas nie było w Przychodni Brackiej Polska-Wirek. W części przychodni, która przeznaczona jest właśnie dla dzieci, znajdują się nowoczesne gabinety lekarza pediatry oraz diagnostyczno-zabiegowy, pomieszczenie do karmienia i przewijania, a także kącik dla najmłodszych pacjentów, który umila czas oczekiwania na wizytę. Wspomniane pomieszczenia, chociaż usytuowane na 1 piętrze, dzięki znajdującej się w budynku windzie są łatwo dostępne dla rodziców z małymi dziećmi także maluchów w wózkach lub z niepełnosprawnościami.

UWAGA ZMIANA: Od 1 listopada lekarz pediatra jest dostępny 5 razy w tygodniu tj. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach porannych lub popołudniowych.

Zaletą poradni POZ dla dzieci jest jej lokalizacja. Znajduje się w oddzielonych od pozostałej części przychodni pomieszczeniach. Dodatkowo strefa POZ została podzielona na część POZ dla dzieci z prowadzącym do niej osobnym korytarzem oraz zlokalizowanymi w oddalonej od niej części gabinetami POZ dla dorosłych. Na miejscu rodzice mogą skorzystać nie tylko z  badań laboratoryjnych, ale również ekspresowej diagnostyki pozwalającej potwierdzić diagnozę już w kilka minut na podstawie dostępnych na miejscu testów lub na podstawie wyników badań krwi otrzymanych w zaledwie 2-3 godziny.

Wiedząc jak ważna jest szybka możliwość celnego zdiagnozowania małego pacjenta w naszej poradni lekarz pediatra ma do dyspozycji szereg testów, które w kilka minut pozwalają na potwierdzenie lub wykluczenie u dziecka m.in. występowania paciorkowcowego zapalenia gardła, anginy czy szkarlatyny a także zarażenia wirusem grypy, RSV czy COVID. Nasza Pani doktor, opiekująca się najmłodszymi pacjentami, ma również możliwość zlecenia w trybie pilnym m.in. badań morfologii czy badania moczu.

Jerzy Król, kierownik Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Najmłodszymi pacjentami opiekuje się lekarz pediatra z wieloletnim doświadczeniem: Ewelina Hanslik-Makioła.

Jak zostać naszym pacjentem?

Jeżeli chcecie, aby Wasze dziecko zostało Pacjentem Przychodni Brackiej Polska-Wirek, a korzystacie z usług innego świadczeniodawcy, wystarczy zgłosić się do przychodni z dowodem osobistym. Przypominamy, że wybór lekarza POZ dla dzieci jest niezależny od miejsca zameldowania. Jeśli chcielibyście złożyć deklarację do poradni POZ dla Waszego dziecka lub uzyskać dodatkowe informacje o naszej przychodni zapraszamy do kontaktu z rejestracją pod numerem telefonu:
tel. +48 32 707 67 70

Z opieki w poradni pacjenci korzystają bezpłatnie w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na wizytę można zarejestrować się osobiście w przychodni, dzwoniąc do rejestracji lub na Telefoniczną Obsługę Pacjenta (+48 32 707 67 67) oraz przez naszą stronę klikając TUTAJ.

Jak do nas trafić?

Nowa siedziba Przychodni Brackiej Polska-Wirek znajduje się tuż obok dotychczasowego budynku przychodni, a więc znajdziecie nas bez kłopotu. Przypominamy, że wraz z otwarciem nowej siedziby zmienił się również numer telefonu do naszej przychodni.

Co jeszcze czeka na pacjentów nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej?

Na I piętrze nasza Fundacja udostępniła pacjentom nowoczesne wnętrza poradni i pracowni, w których opieką medyczną obejmujemy całą rodzinę od malucha do seniora, a także pracowników firm. Z wyłączeniem poradni medycyny pracy, z pozostałych usług pacjenci mogą skorzystać w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia, a także odpłatnie. Znajdują się tam:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych,
  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci (opieka lekarza pediatry),
  • poradnia chirurgii ogólnej,
  • poradnia położniczo-ginekologiczna,
  • poradnia medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację,
  • pracownia USG,
  • pracownia EKG,
  • pracownia audiometrii,
  • pracownia spirometrii,
  • punkt pobrań materiałów do badań.

W przychodni można wykonać badania laboratoryjne oraz szereg badań diagnostycznych. Z wyłączeniem poradni medycyny pracy, z pozostałych usług pacjenci mogą skorzystać w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia lub odpłatnie. Dopełnieniem oferty Przychodni Brackiej Polska-Wirek są prowadzone przez naszego partnera, w wyodrębnionej części budynku na parterze, pracownie: tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, a także RTG.

Więcej na temat inwestycji pisaliśmy TUTAJ.