Wkrótce rusza budowa nowego budynku Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne już w przyszłym roku na mapie Rudy Śląskiej!

Pacjenci Przychodni Brackiej Polska-Wirek mieszczącej się przy ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14 w Rudzie Śląskiej w perspektywie najbliższego roku będą mogli korzystać z opieki medycznej w nowym budynku. W lipcu rusza budowa nowej siedziby placówki tuż obok dotychczasowej. Dzięki inwestycji Fundacji „Unia Bracka” w przyszłym roku na mapie Rudy Śląskiej pojawi się nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne oferujące m. in. badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.

W tworzonej we współpracy z Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. nowej siedzibie Przychodni Brackiej Polska-Wirek będzie można skorzystać nie tylko z dotychczas oferowanych usług medycznych, ale także nowych, świadczonych zarówno w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i prywatnie.

Inwestycja wpisuje się w realizowaną przez nas od wielu lat misję, której celem jest dbanie o bezpieczeństwo pacjentów i zapewnienie coraz wyższej jakości świadczonych im usług medycznych, co z powodzeniem udaje się m. in. poprzez ciągłe unowocześnianie i modernizację 18 Przychodni Brackich. Po przeprowadzonych niedawno termomodernizacjach Przychodni Brackiej Halemba oraz Przychodni Brackiej Knurów przyszedł czas na kompleksowe zmiany Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej.

Ruda Śląska Przychodnia Bracka Polska-Wirek

Kilka słów o nowej przychodni.

W nowym budynku, na powierzchni ponad 900 m2, powstanie kilka stref medyczno-diagnostycznych zapewniających kompleksową opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie świadczoną w przyjaznych pomieszczeniach, z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie sprzętu medycznego. Bazując na 30-letnim doświadczeniu w branży medycznej w nowej siedzibie stworzymy nowoczesną placówkę, w której pacjenci otrzymają, podobnie jak we wszystkich Przychodniach Brackich, rzetelne konsultacje i porady doświadczonego zespołu medycznego oraz indywidualnie dobraną terapię i profilaktykę. Już dziś w Przychodni Brackiej Polska-Wirek o swoje zdrowie mogą zadbać indywidualni pacjenci, a także pracownicy firm w zakresie badań medycyny pracy. W nowej przychodni już wkrótce opieką objęte zostaną również dzieci, a dzięki poszerzeniu zakresu usług medycznych kompleksowo o swoje zdrowie zadba tutaj cała rodzina, od niemowlaka do seniora.

Nowy budynek to nowe możliwości.

Nowością, ważną z punktu widzenia rudzian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości, będzie pojawienie się w śląskiej aglomeracji kolejnego miejsca, w którym będą mogli wykonać badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. W wyodrębnionej części diagnostycznej, która będzie prowadzona przez Helimed, oprócz pracowni tomografii oraz pracowni rezonansu znajdzie się również nowoczesna pracownia z cyfrowym aparatem RTG oraz dedykowana tej części poczekalnia. Strefa diagnostyki obrazowej zlokalizowana na parterze budynku, oddzielona będzie od reszty pomieszczeń.

Dopełnieniem oferty diagnostycznej będą badania USG, EKG, audiometrii i spirometrii oraz szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Oczywiście ze wszystkich usług pacjent będzie mógł skorzystać bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.

Mając na względzie komfort pacjentów, w celu zapewnienia jak największej płynności podczas rejestracji, zaraz obok wejścia głównego na parterze, zaprojektowaliśmy dwie odrębne rejestracje. Jedna z nich służyć ma wyłącznie pacjentom skierowanym na diagnostykę obrazową, druga pacjentom pozostałych poradni.

Ruda Śląska Przychodnia Bracka Polska-WirekKolejne strefy medyczne zostaną zlokalizowane na I piętrze budynku i będą to:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej z wyodrębnioną częścią pediatryczną składająca się z 4 gabinetów lekarskich, 2 gabinetów zabiegowych, gabinetu położnej i pielęgniarki POZ oraz osobnego pomieszczenia dla rodziców z dziećmi i karmiących mam,
  • poradnie specjalistyczne, w tym chirurgii ogólnej i położniczo-ginekologiczna,
  • część przeznaczona do opieki medycznej nad pracownikami firm w ramach poradni medycyny pracy posiadającej osobną rejestrację.

Lubimy nowoczesne rozwiązania!

Powstający budynek, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, m. in. windzie z wejściem z dwóch stron, będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obok niego znajdą się miejsca parkingowe dla pacjentów. Po oddaniu budynku do użytku, co planowane jest na połowę 2023 r., część miejsca po dotychczasowym budynku zostanie przeznaczona na dodatkowe miejsca parkingowe. Biorąc pod uwagę rozwijający się proces elektromobilności, w którym aktywnie uczestniczą mieszkańcy Śląska, w tym Rudy Śląskiej, oraz chcąc dołożyć swoją „cegiełkę” w proces ochrony środowiska, zaplanowaliśmy także stworzenie 2 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.


Już dziś zapraszamy do śledzenia kolejnych etapów budowy nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku @FundacjaUniaBracka. Budowa nowej placówki ruszy już w połowie lipca! Jeśli jesteś zainteresowany złożeniem deklaracji do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub skorzystaniem z opieki medycznej w poradniach specjalistycznych w Przychodni Brackiej Polska-Wirek zadzwoń 32 242 80 31, a w pozostałych Przychodniach Brackich kliknij TUTAJ.