4 250 zaproszeń na bezpłatne badania laboratoryjne

Odbierz swój pakiet badań!

Od 14 lipca pacjenci Przychodni Brackich, dzieci i seniorzy, kobiety
i mężczyźni będą mogli odebrać zaproszenia umożliwiające skorzystanie
z pakietu bezpłatnych badań laboratoryjnych w punktach pobrań naszych przychodni. Profilaktyka – najlepszy sposób na zdrowie! Pod tym hasłem chcielibyśmy wspólnie z Wami uczcić 30-lecie Fundacji „Unia Bracka”, które przypada właśnie 14 lipca 2022 r.

Kiedy ostatni raz korzystaliście z badań laboratoryjnych?

Środowisko, w którym żyjemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia, stres, praca przy komputerze, ale również zanieczyszczenie powietrza, artykuły chemiczne, których używamy na co dzień, „szybkie” jedzenie, spożywanie alkoholu czy innych używek mają ogromny wpływ na zwiększenie ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych m. in. nowotworów, cukrzycy, nadwagi, chorób układu krążenia oraz wielu innych. Profilaktyka – najlepszy sposób na zdrowie to nie puste hasło, ale recepta na utrzymanie naszego organizmu w dobrym stanie.

Wiele chorób można rozpoznać na bardzo wczesnym etapie poprzez podstawowe badania laboratoryjne – nawet jeszcze zanim rozwiną się na tyle, by dawać przykre, łatwo identyfikowalne objawy. Badania te umożliwiają wykrycie nawet drobnych zaburzeń równowagi biochemicznej w organizmie, spowodowanych niedoborami ważnych pierwiastków lub witamin, infekcjami, zakażeniami, rozwijającym się stanem chorobowym.

Kiedy ostatni raz korzystaliście z badań laboratoryjnych? Z okazji naszego 30-lecia dla pacjentów poradni podstawowej opieki zdrowotnej naszych Przychodni Brackich, dzieci i osób dorosłych, przygotowaliśmy specjalne rocznicowe pakiety badań.


Pakiet dla Kobiety – morfologia, glukoza, marker nowotworowy jajnika.

Zdrowa mama to szczęśliwa rodzina, a więc drogie Panie skorzystajcie z tego pakietu i zadbajcie o bezpieczeństwo Waszej rodziny. Nowotwór jajnika w 2021 r. w Polsce zdiagnozowany został u ponad 4 600 kobiet. W tym samym roku z jego powodu zmarło ponad 3 100 kobiet. Niestety aż 70% przypadków wykrywanych jest w 3 i 4 stadium zaawansowania choroby. To stanowczo za późno!

Pakiet dla Mężczyzny – morfologia, glukoza, marker nowotworowy PSA.

Drodzy Panowie to nie wstyd się badać – wstyd to przegapić chorobę. Rak prostaty stanowi już prawie 20% wszystkich rozpoznawanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Wg danych z 2020 r. w Polsce co roku rozpoznaje się ponad 16 tys. zachorowań a aż 5 000 mężczyzn umiera na tą chorobę. Regularne sprawdzanie poziomu PSA pozwala na szybkie zdiagnozowanie i zwiększa szanse na wyleczenie.

Pakiet dla Seniora 75+ – morfologia, glukoza, witamina B12.

Chcąc pozostać w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej szczególnie po 60 roku życia warto dbać o poziom witaminy B12, gdyż z wiekiem jej niedobór w naszym organizmie rośnie. Jest to związane z rosnącym upośledzeniem w zakresie zdolności jej przyswajania z dostarczanego pokarmu. Co się wtedy dzieje? Jesteśmy bardziej podatni na stres, depresję i proces demencji. Jej niedobór w pierwszej kolejności odczuwa nasz system nerwowy.

Pakiet dla Dziecka – morfologia, glukoza, witamina D.

Zdrowe dziecko to najcenniejszy skarb! A o każdy skarb warto dbać. Czy wiecie, że witamina D jest niezwykle istotna u dzieci, gdyż odpowiada za prawidłowy rozwój kości i zębów. Jej prawidłowy poziom jest szczególnie ważny w okresie wzrostu, gdyż wspomaga proces mineralizacji kości. Coraz częściej badacze wskazują również, iż jej niedobór jest czynnikiem ryzyka wystąpienia wielu chorób.


Gdzie i kiedy można odebrać zaproszenie na bezpłatne badania?

Od 14 lipca w rejestracji Przychodni Brackiej, w której jesteś pacjentem poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Pakiety dla dzieci można odebrać w Przychodni Brackiej, w której Twoje dziecko korzysta z opieki lekarza pediatry/podstawowej opieki zdrowotnej. Zaproszenia przekazywane będą  zaraz po otwarciu przychodni w godzinach porannych. Ich liczba jest ograniczona dla każdej grupy, która jest upoważniona do ich odebrania.

Kontakt do naszych przychodni TUTAJ.

Kontakt do przychodni, w których mamy poradnie POZ dla dzieci TUTAJ.

Jeśli chcesz otrzymać zaproszenie na bezpłatne badania, ale nie jesteś naszym pacjentem, skontaktuj się z rejestracją wybranej Przychodni Brackiej i dowiedz się jak to zrobić. Nasz personel udzieli wszystkich niezbędnych informacji!

Jak przygotować się do badania?

Badanie krwi najlepiej wykonać w godzinach porannych. W celu wykonania morfologii, glukozy oraz witaminy B12 należy zgłosić się na czczo. Ok. 30 minut przed badaniem należy wypić szklankę wody. Dostarczenie do organizmu wody jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Dzięki rozrzedzeniu w ten sposób krwi w organizmie pobranie materiału do badania będzie łatwiejsze.

Bezpłatne badania w Przychodniach Brackich