Budowa nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej

Szanowni Pacjenci!

Zbliża się koniec roku, który obfitował w wiele prac remontowych w naszych Przychodniach Brackich. Jednak niewątpliwie jedną z najważniejszych inwestycji jest budowa nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej!

Przypominamy, że w lipcu br. ruszyła budowa nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek tuż obok dotychczasowej. Dzięki inwestycji Fundacji „Unia Bracka” realizowanej we współpracy z Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. w 2023 roku na mapie Rudy Śląskiej pojawi się nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne oferujące m. in. badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego!

Jak wygląda projekt nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej?

W wyodrębnionej części diagnostycznej, która będzie prowadzona przez Helimed, oprócz pracowni tomografii oraz pracowni rezonansu znajdzie się również nowoczesna pracownia z cyfrowym aparatem RTG oraz dedykowana tej części poczekalnia. Dopełnieniem oferty diagnostycznej będą oferowane przez Fundację „Unia Bracka” badania USG, EKG, audiometrii i spirometrii oraz szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Oczywiście ze wszystkich usług pacjent będzie mógł skorzystać bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.

Na I piętrze nasza Fundacja udostępni pacjentom nowoczesne wnętrza kilku poradni, w których opieką medyczną obejmiemy całą rodzinę od malucha do seniora, a także pracowników firm. Znajdą się tam:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej z wyodrębnioną częścią pediatryczną składająca się z 4 gabinetów lekarskich, 2 gabinetów zabiegowych, gabinetu położnej i pielęgniarki POZ oraz osobnego pomieszczenia dla rodziców z dziećmi i karmiących mam,
  • poradnie specjalistyczne, w tym chirurgii ogólnej i położniczo-ginekologicznej,
  • poradnia medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację.

Jak przebiegły prace budowlane w grudniu 2022 roku i jakie są plany na przyszłość?

Pomimo niekorzystnej pogody w grudniu prace budowlane przebiegły zgodnie z założonym przez nas harmonogramem. Rok 2022 na budowie nowego budynku Przychodni Brackiej Polska-Wirek kończymy stanem surowym otwartym parteru budynku. Od początku nowego roku ruszamy z budową I piętra. Na początku II połowy roku oddamy do dyspozycji pacjentów nową siedzibę Przychodni Brackiej Polska-Wirek!

Jesteście ciekawi jak będzie wyglądać nowe centrum medyczno-diagnostyczne? Uchylamy rąbka tajemnicy, prezentując już teraz wnętrza poczekalni i rejestracji.

Przychodnia Bracka Polska-Wirek

Przychodnia Bracka Polska-Wirek

Przychodnia Bracka Polska-Wirek

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie TUTAJ.