Poszerzamy diagnostykę<br>w zakresie leczenia nietrzymania moczu

Szanowni Pacjenci, poszerzamy diagnostykę w zakresie leczenia nietrzymania moczu!

W styczniu w Przychodni Brackiej Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu uruchomiliśmy pracownię urodynamiczną. Pacjentki w ramach NFZ mogą skorzystać z pogłębionej diagnostyki w leczeniu nietrzymania moczu.

Kilka słów o nietrzymaniu moczu…

Nietrzymanie moczu, czyli niezależny od naszej woli wyciek moczu – to powszechny problem zdrowotny. Częściej dotyka on kobiet niż mężczyzn, jednak występuje u obu płci. Szacuje się, że problem ten dotyczy co czwartej kobiety w Polsce. Dolegliwość może pojawić się w każdym wieku, ale głównie występuje u osób starszych i nie jest konsekwencją starzenia, a raczej nieprawidłowym objawem, który wymaga terapii. Jest to choroba, która powoduje dysfunkcję nie tylko sfery intymnej czy psychospołecznej, ale także terapeutycznej i ekonomicznej.

Gdzie można leczyć nietrzymanie moczu?

W Przychodniach Brackich leczeniem nietrzymania moczu u kobiet zajmują się specjaliści ginekologii i położnictwa w ramach poradni położniczo-ginekologicznych w dwóch naszych placówkach:

ul. Ogrodowa 1, Sosnowiec

ul. ks. Jana Dzierżona 11a, Zabrze

tel. +48 32 707 67 00

Nietrzymanie moczu Sosnowiec

Od stycznia w Przychodni Brackiej Kazimierz-Juliusz uruchomiona została pracownia urodynamiczna, w której pacjentki z problemem nietrzymania moczu mogą skorzystać nie tylko z konsultacji i badania lekarskiego, ale również z badania urodynamicznego. Pod tym pojęciem kryje się kilka różnych badań w tym:

  • cystometria,
  • profilometria cewkowa,
  • uroflowmetria z oceną ultrasonograficzną zalegania moczu,
  • test ciśnieniowo-przepływowy.

Poszerzona diagnostyka w zakresie badania urodynamicznego pozwala na weryfikację przekazywanych przez pacjentkę subiektywnych odczuć wskazujących na występowanie problemu nietrzymania moczu.

Więcej informacji na temat terapii nietrzymania moczu TUTAJ.