Już wkrótce otwarcie nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego<br>w Rudzie Śląskiej

Szanowni Pacjenci!

Przypominamy, że w ubiegłym roku rozpoczęliśmy realizację nowej inwestycji w Rudzie Śląskiej tj. budowę nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek tuż obok dotychczasowej. Dzięki naszemu projektowi  już wkrótce na mapie Rudy Śląskiej pojawi się nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne oferujące m. in. opiekę medyczną dla dorosłych i dzieci, a także badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego!

Na jakim etapie jest budowa nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej?

To już sam koniec realizacji rozpoczętej w roku 2022 inwestycji. Trwają prace wykończeniowe oraz wkrótce rozpocznie się montaż mebli, sprzętu i wyposażenia. Niedługo poinformujemy o terminie otwarcia nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek.

Jak wygląda projekt nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej?

W wyodrębnionej części diagnostycznej, która będzie prowadzona przez zewnętrznego partnera, oprócz pracowni tomografii oraz pracowni rezonansu znajdzie się również nowoczesna pracownia z cyfrowym aparatem RTG oraz dedykowana tej części poczekalnia. Dopełnieniem oferty diagnostycznej będą oferowane przez Fundację „Unia Bracka” badania USG, EKG, audiometrii i spirometrii oraz szeroki wachlarz badań laboratoryjnych.

Na I piętrze nasza Fundacja udostępni pacjentom nowoczesne wnętrza kilku poradni, w których opieką medyczną obejmiemy całą rodzinę od malucha do seniora, a także pracowników firm. Z wyłączeniem poradni medycyny pracy, z pozostałych usług pacjenci będą mogli skorzystać bezpłatnie w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Znajdą się tam:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej z wyodrębnioną częścią pediatryczną składająca się z 4 gabinetów lekarskich, 2 gabinetów zabiegowych, gabinetu położnej i pielęgniarki POZ oraz osobnego pomieszczenia dla rodziców z dziećmi i karmiących mam,
  • poradnie specjalistyczne, w tym chirurgii ogólnej i położniczo-ginekologicznej,
  • poradnia medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację.

Ruda Śląska Przychodnia Bracka Polska-Wirek

Ruda Śląska Przychodnia Bracka Polska-Wirek