Badania słuchu dla dzieci 3+ w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Bezpłatne badania słuchu dla dzieci powyżej 3 roku życia

Czy pamiętacie, że już niedługo obchodzimy Światowy Dzień Słuchu. Włączając się do obchodów Światowego Dnia Słuchu zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym (powyżej 3 r.ż.) do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu w Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej.

Bezpłatne badania słuchu w Przychodniach Brackich wykonywać będzie partner akcji – AUDIOFON.

Światowy Dzień Słuchu – zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia – ma na celu podniesienie świadomości na temat zapobiegania głuchocie i utracie słuchu oraz promocję profilaktyki słuchu na całym świecie. Już co trzeci Polak ma problem ze słuchem. Myślicie, że dotyczy to wyłącznie osób starszych. Niestety nie! W Polsce zaburzenia słuchu ma 1 do 2 na 1 000 niemowląt, problemy ze słuchem dotyczą także 20% dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Kto może skorzystać z bezpłatnego badania słuchu?

Z badania może skorzystać każde dziecko, niezależnie od tego czy jest pacjentem Przychodni Brackich. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (powyżej 3 roku życia) wraz z rodzicem. Badanie jest całkowicie bezpłatne i nie jest wymagane skierowanie.

Gdzie i kiedy można skorzystać z badania?

Z badania słuchu będzie można skorzystać w Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej w dniu 13 marca od godziny 11:00 do godziny 17:00. Rodzice przy okazji badania będą mieli również możliwość skorzystania z konsultacji lekarza pediatry, który na co dzień przyjmuje małych pacjentów w naszej przychodni tj. konsultacji u Pani doktor Eweliny Hanslik-Makioła.

13 marca 2024 r. w godzinach 11:00 – 17:00

Przychodnia Bracka Polska-Wirek
ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14a
Ruda Śląska – Kochłowice

 

W celu zapewnienia jak największego komfortu rodzicom oraz dzieciom prosimy o wcześniejszą rejestrację na badanie. Można to zrobić na kilka sposobów:

TELEFONICZNIE

  1. Dzwoniąc bezpośrednio do przychodni na nr tel. 32 707 67 70.
  2. Dzwoniąc do Telefonicznej Obsługi Pacjenta na nr tel. 32 707 67 67.

OSOBIŚCIE

  1. Przychodząc do przychodni i rejestrując się w rejestracji głównej.

W związku z obchodami Światowego Dnia Słuchu przygotowaliśmy badania także dla osób dorosłych. Jeśli jesteś zainteresowany/-a badaniem słuchu i masz ukończone 60 lat zajrzyj TUTAJ i znajdź najbliższą Przychodnię Bracką oraz dogodny termin, w którym będziesz mógł/-a skorzystać  z badania.

Czy dziecku potrzebne jest badanie słuchu?

Tak. Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad połowa zdiagnozowanych niedosłuchów wynika z przyczyn, którym można było zapobiec w dzieciństwie. Czy Twoje uszy odbierają dźwięki prawidłowo. Dlaczego jeszcze?

  • aby sprawdzić, czy dziecko w prawidłowy sposób odbiera dźwięki,
  • aby rodzic miał pewność, że dziecko słyszy prośby opiekuna,
  • aby zadbać o to by dziecko lepiej odnalazło się hałaśliwym otoczeniu, łatwiej dogadało się z rówieśnikami, czuło się bezpiecznie,
  • aby sprawdzić czy dźwięk dociera bezpośrednio do uszu dziecka i tym samym wspomaga skupienie na nauce – bez rozpraszania dźwiękami otoczenia, rozmowami pozostałych domowników itp.
  • podstawowym celem badań słuchu u dzieci jest zwiększenie wykrywalności zaburzeń i wad słuchu oraz podjęcie w odpowiednim czasie leczenia, protezowania i rehabilitacji.