Zmiana siedziby Zakładu Opieki Domowej w Rudzie Śląskiej

Szanowni Pacjenci!

Od 6 marca Zakład Opieki Domowej w Rudzie Śląskiej ma nowy adres! Pacjenci, którzy chcieliby skorzystać z usług Opieki Domowej w Rudzie Śląskiej znajdą nas w Przychodni Brackiej Halemba!

Czym zajmuje się Zakład Opieki Domowej?

W ramach Zakładu Opieki Domowej pomagamy osobom, które nie są w stanie wykonywać codziennych czynności życiowych. Opieką może być objęty pacjent, który nie wymaga leczenia w warunkach stacjonarnych, jednak ze względu na istniejące problemy zdrowotne potrzebuje systematycznej i intensywnej opieki pielęgniarskiej w warunkach domowych. Pomagamy osobom starszym, w podeszłym wieku, ale też młodszym pacjentom, którzy leczeni byli w szpitalach, po wypadkach, z urazami, z niedowładami, po wylewach, udarach czy zawałach.

Opieka nad osobą chorą świadczona jest we współpracy z lekarzem POZ oraz pielęgniarką środowiskową w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, czyli jest bezpłatna. Z opieki domowej korzysta nie tylko sam pacjent, ale również jego najbliższa rodzina! Domowa opieka pielęgniarska jest świetnym rozwiązaniem i ogromną pomocą dla osób, które podczas swojej nieobecności chcą zapewnić swoim chorym członkom rodziny bezpieczeństwo oraz należytą i życzliwą opiekę – jak w domu. Więcej na temat Opieki Domowej pisaliśmy TUTAJ.

Gdzie znajduje się nowa siedziba Opieki Domowej w Rudzie Śląskiej?

Od 6 marca, w związku z reorganizacją Przychodni Brackiej Polska-Wirek, dotychczasowa siedziba Opieki Domowej w Rudzie Śląskiej zmienia lokalizację na Przychodnię Bracką Halemba przy ul. Kłodnickiej 59 w Rudzie Śląskiej, I piętro pok. nr 113.