Z cyklu: Poznaj naszych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej

Fundacja „Unia Bracka” to aż 17 wielospecjalistycznych Przychodni Brackich, ale to również lekarze – specjaliści z powołania z wieloletnim doświadczeniem. Do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, ze zrozumieniem oraz troską. Specjaliści POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) czy pediatrzy to tzw. lekarze pierwszego kontaktu, do których w pierwszej kolejności trafia pacjent ze swoimi dolegliwościami. Aby pacjenci mogli poznać nas lepiej cyklicznie publikujemy wpisy, w których przedstawiamy naszych lekarzy.

Tym razem chcemy Was poznać z lekarzami poradni podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzem pediatrą z Przychodni Brackiej Wesoła w Mysłowicach!

Przychodnia Bracka Wesoła to jedna z 2 Przychodni Brackich w Mysłowicach.

Naszym Pacjentom zapewniamy szeroki zakres usług medycznych, wiedzę i doświadczenie lekarzy specjalistów w kilkunastu poradniach oraz pracowniach. Znajdujący się na miejscu punkt pobrań materiałów do badań pozwala na skorzystanie z bogatej oferty badań laboratoryjnych. W przychodni skorzystać można również z wielu badań diagnostycznych. Niewątpliwym atutem przychodni jest wydzielona część pediatryczna. Kolorowe pomieszczenia poradni dla dzieci, prezentujące świat wiejskich zwierząt, umilą czas oczekiwania na wizytę.

Nasza przychodnia:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dorosłych,
  • poradnia POZ dla dzieci – lekarz pediatra,
  • poradnie specjalistyczne: chirurg, ortopeda, dermatolog, okulista, otolaryngolog,
  • medycyna pracy dla pracowników firm i instytucji oraz osób indywidualnych,
  • pracownie: audiometria, EKG, rehabilitacja, RTG, spirometria, USG dla dorosłych i dzieci,
  • punkt szczepień przeciwko COVID-19,
  • posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Poznaj naszych lekarzy POZ
Przychodnia Bracka Wesoła

 

Lekarz IZABELA GRACJASZ-PALIKIJ

Specjalista Pediatra

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci
w Przychodni Brackiej Wesoła

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Staż podyplomowy odbyła w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury realizowała w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie uzyskała specjalizację z dziedziny pediatrii. Doświadczenia zawodowe w diagnozowaniu i leczeniu dzieci zdobywała także w ramach zagranicznego stażu realizowanego na Oddziale Pulmonologii Dziecięcej Hospital de Santa Maria w Lizbonie.

Z naszą przychodnią związana od roku 2018. To właśnie w tym roku do Przychodni Brackiej Wesoła zaprosiliśmy najmłodszych pacjentów, uruchamiając poradnię podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci, którą Pani doktor rozwija od początku jej istnienia.

Systematycznie poszerza wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach pediatrycznych. Należy do Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Prywatnie mama dwójki dzieci. Lubi podróżować oraz czytać książki.


Przychodnia Bracka Wesoła w Mysłowicach

Lekarz KATARZYNA ŁAGODZKA

Specjalista medycyny pracy

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Wesoła

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pracę w naszej Fundacji rozpoczęła w 1996 roku, jako lekarz poradni podstawowej opieki zdrowotnej, w której opiekuje się pacjentami do dziś. W roku 2008 uzyskała specjalizację w dziedzinie medycyny pracy i rozpoczęła praktykę w naszej poradni medycyny pracy, prowadząc badania m.in. dla kierowców, osób narażonych na promieniowanie jonizujące, przeprowadza również badania osób starających się o pozwolenie na broń. W latach 2008 – 2018 kierowała pracą Przychodni Brackiej Murcki. Od 2019 roku jako kierownik prowadzi zespół medyczny Przychodni Brackiej Wesoła.

Lubi poszerzać wiedzę, szczególnie w dziedzinach, które pozwalają jej zapewnić jeszcze wyższy standard opieki zarówno nad pacjentami w poradni podstawowej opieki zdrowotnej, jak również medycyny pracy. Cyklicznie uczestniczy w kursach i szkoleniach podnoszących jej kwalifikacje takich jak: „Choroby przenoszone przez kleszcze – nowe wyzwanie”, „Badania kierowców – mity i fakty”, „Wybrane problemy w postępowaniu diagnostyczno – orzeczniczym w zakresie chorób zawodowych”.

Poza obowiązkami zawodowymi, dr Łagodzka prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Często wędruje po górach. Pasjonuje się hodowlą nowofundlandów, a także żeglarstwem. Jest współzałożycielką Sekcji Psów Ratowniczych przy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach.


Przychodnia Bracka Wesoła w Mysłowicach

Lekarz BARBARA KOBIELA

Specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista medycyny pracy

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Wesoła

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w Szpitalu Miejskim w Mikołowie. Następnie została asystentem w Katedrze Patofizjologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, równocześnie ukończyła specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych w Klinice Chorób Wewnętrznych w Katowicach Ligocie. W roku 2004 uzyskała specjalizację w dziedzinie medycyny pracy. Z Przychodnią Bracką Wesoła związana od 2010 roku jako lekarz poradni podstawowej opieki zdrowotnej, w której opiekuje się pacjentami do dziś, a także jako kierownik naszej placówki do roku 2019.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w poradni medycyny pracy oraz poradni endokrynologicznej.

Prywatnie pasjonatka kryminałów oraz miłośniczka pracy w ogrodzie.


Lekarz OLEKSANDR SUBBOTA

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej
w Przychodni Brackiej Wesoła

Absolwent Akademii Medycznej na Wydziale Lekarskim w Połtawie. Rezydenturę na kierunku chirurgii ogólnej ukończył w roku 2013 w Szpitalu Miejskim nr 1 w Połtawie, gdzie przez kilka kolejnych lat zdobywał doświadczenie zawodowe. Opiekował się także pacjentami w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Ukrainy.

Od 2021 roku dołączył do zespołu medycznego Przychodni Brackiej Wesoła oraz Przychodni Brackiej na Chopina, w których na co dzień dba o zdrowie naszych pacjentów w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej.

Dr Subbota uprawia sporty wodne, interesuje się również zabytkowymi motocyklami.


Nasze przychodnie posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia dlatego wizyty w poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych i dzieci są całkowicie bezpłatne.

Jak zostać naszym pacjentem?

Przyjdź do naszej przychodni i wypełnij deklarację. W tym samym dniu będzie mógł już skorzystać z wizyty u lekarza POZ. Do Przychodni Brackich zapisać się może każda osoba, niezależnie od tego w jakiej przychodni była wcześniej zapisana.

Dowiedz się więcej o Przychodni Brackiej Wesoła i kliknij TUTAJ.