Na ile wyceniasz zdrowie swoje i innych, czyli o noszeniu maseczek w dobie koronawirusa

Dlaczego warto nosić maseczkę?

Eksperci nie mają wątpliwości – zakrywanie ust i nosa, trzymanie dystansu fizycznego oraz częsta dezynfekcja rąk są fundamentami naszego bezpieczeństwa. Dzisiaj to najlepsze sposoby obrony przed koronawirusem. Dlaczego tak często zapominamy o tym, że warto nosić maseczkę?

Co powinniśmy robić, aby zabezpieczyć się przed zachorowaniem na COVID-19?

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki, ponieważ tylko maseczka spełnia swoją podstawową funkcję, czyli ochronę przed wirusami. Po wielu miesiącach obcowania z wirusem większość z nas wie, jak postępować, aby zabezpieczyć się przed zachorowaniem na COVID-19. Warto jednak przypomnieć, że prawidłowo założona maseczka zakrywa usta i nos oraz dobrze przylega do twarzy. Nosząc ją tylko na ustach lub pod brodą, nie ochronimy się przez koronawirusem. Bądźmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i innych – nośmy maseczkę i przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny!

COVID-19

Włączając się do kampanii prowadzonej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach przypominamy, jak ważne jest wspólne dbanie o nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo osób znajdujących się wokół nas. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady, o których każdy z nas powinien pamiętać.

COVID-19

Jakie zasady obowiązują w Przychodniach Brackich?

  • Przed przyjściem do przychodni należy telefonicznie ustalić termin wizyty, w szczególności dotyczy to osób mających objawy czynnej infekcji dróg oddechowych.
  • Na ustaloną wizytę należy przyjść, jeśli to możliwe, bez osób towarzyszących.
  • Na wizytę należy przybyć punktualnie, tj. nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną wizyty.
  • Po wejściu do przychodni każdy powinien zdezynfekować ręce z zastosowaniem preparatów umieszczonych przy wejściu.

Przypominamy też, że w związku z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym koronawirusem, zmianie uległy zasady udzielania porad medycznych w ramach podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.