Budowa nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego<br>w Rudzie Śląskiej

Szanowni Pacjenci!

Przypominamy, że w lipcu 2022 roku ruszyła budowa nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek tuż obok dotychczasowej. Dzięki inwestycji Fundacji „Unia Bracka” realizowanej we współpracy z Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. w 2023 roku na mapie Rudy Śląskiej pojawi się nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne oferujące m. in. badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego!

Na jakim etapie jest budowa nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej?

W chwili obecnej jesteśmy już na etapie stanu surowego zamkniętego budynku. Rozpoczęliśmy kolejne etapy, m.in. montowane są instalacje wewnętrzne budynku oraz sieci zewnętrzne. Jednocześnie prowadzimy prace tynkarskie oraz montujemy pokrycie dachowe. Robimy wszystko, aby na początku II połowy roku oddać do dyspozycji pacjentów nową siedzibę Przychodni Brackiej Polska-Wirek!

Jak wygląda projekt nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego w Rudzie Śląskiej?

W wyodrębnionej części diagnostycznej, która będzie prowadzona przez Helimed, oprócz pracowni tomografii oraz pracowni rezonansu znajdzie się również nowoczesna pracownia z cyfrowym aparatem RTG oraz dedykowana tej części poczekalnia. Dopełnieniem oferty diagnostycznej będą oferowane przez Fundację „Unia Bracka” badania USG, EKG, audiometrii i spirometrii oraz szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Oczywiście ze wszystkich usług pacjent będzie mógł skorzystać bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.

Na I piętrze nasza Fundacja udostępni pacjentom nowoczesne wnętrza kilku poradni, w których opieką medyczną obejmiemy całą rodzinę od malucha do seniora, a także pracowników firm. Znajdą się tam:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej z wyodrębnioną częścią pediatryczną składająca się z 4 gabinetów lekarskich, 2 gabinetów zabiegowych, gabinetu położnej i pielęgniarki POZ oraz osobnego pomieszczenia dla rodziców z dziećmi i karmiących mam,
  • poradnie specjalistyczne, w tym chirurgii ogólnej i położniczo-ginekologicznej,
  • poradnia medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację.