

Czy pamiętacie, że już niedługo obchodzimy Światowy Dzień Słuchu. Włączając się do obchodów Światowego Dnia Słuchu zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym (powyżej 3 r.ż.) do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu w Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej.
Bezpłatne badania słuchu w Przychodniach Brackich wykonywać będzie partner akcji – AUDIOFON.
Światowy Dzień Słuchu – zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia – ma na celu podniesienie świadomości na temat zapobiegania głuchocie i utracie słuchu oraz promocję profilaktyki słuchu na całym świecie. Już co trzeci Polak ma problem ze słuchem. Myślicie, że dotyczy to wyłącznie osób starszych. Niestety nie! W Polsce zaburzenia słuchu ma 1 do 2 na 1 000 niemowląt, problemy ze słuchem dotyczą także 20% dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
Z badania może skorzystać każde dziecko, niezależnie od tego czy jest pacjentem Przychodni Brackich. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (powyżej 3 roku życia) wraz z rodzicem. Badanie jest całkowicie bezpłatne i nie jest wymagane skierowanie.
Z badania słuchu będzie można skorzystać w Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej w dniu 13 marca od godziny 11:00 do godziny 17:00. Rodzice przy okazji badania będą mieli również możliwość skorzystania z konsultacji lekarza pediatry, który na co dzień przyjmuje małych pacjentów w naszej przychodni tj. konsultacji u Pani doktor Eweliny Hanslik-Makioła.
W celu zapewnienia jak największego komfortu rodzicom oraz dzieciom prosimy o wcześniejszą rejestrację na badanie. Można to zrobić na kilka sposobów:
TELEFONICZNIE
OSOBIŚCIE
W związku z obchodami Światowego Dnia Słuchu przygotowaliśmy badania także dla osób dorosłych. Jeśli jesteś zainteresowany/-a badaniem słuchu i masz ukończone 60 lat zajrzyj TUTAJ i znajdź najbliższą Przychodnię Bracką oraz dogodny termin, w którym będziesz mógł/-a skorzystać z badania.
Tak. Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad połowa zdiagnozowanych niedosłuchów wynika z przyczyn, którym można było zapobiec w dzieciństwie. Czy Twoje uszy odbierają dźwięki prawidłowo. Dlaczego jeszcze?