Tysiące badań profilaktycznych za nami!

Szanowni Pacjenci!

Pierwsze półrocze 2024 r. to w naszej Fundacji intensywny czas organizacji i udziału w licznych inicjatywach zdrowotnych, podczas których mogliście skorzystać z przesiewowych badań i profilaktycznych konsultacji! Czas na kilka słów podsumowania.

W trakcie wiosennej edycji naszych prozdrowotnych działań trzykrotnie zaprosiliśmy Was do Przychodni Brackich, gdzie wraz z Partnerami umożliwialiśmy skorzystanie osobom dorosłym oraz dzieciom z wielu profilaktycznych badań i specjalistycznych konsultacji m.in. badań wzroku, słuchu czy USG. Uczestniczyliśmy również w akcjach plenerowych oraz wydarzeniach organizowanych w ramach lokalnych inicjatyw m.in. w Rudzie Śląskiej, Sosnowcu czy Gliwicach, podczas których nasz zespół medyczny z przyjemnością wykonywał chętnym uczestnikom bezpłatne badania w kierunku schorzeń kardiologicznych, diabetologicznych i pulmonologicznych.

Szczególne miejsce w naszych sercach zajmują odbywające się cyklicznie „Białe Soboty” – akcje, wymagające od nas dużego zaangażowania i trudu włożonego w ich organizację.  Nie jesteśmy w tym jednak sami. Do Białych Sobót włączają się nasi Partnerzy m.in. przedstawiciele śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, wojewódzkie oddziały Państwowej Inspekcji Sanitarnej, lokalne Stowarzyszenia Amazonek a także inne podmioty, które  pragną dołożyć przysłowiową cegiełkę do działań na rzecz zdrowia mieszkańców śląska. Ważnym wsparciem jest dla nas również pomoc ze strony samorządów miast! Każda z tegorocznych akcji została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta, w którym się odbywała. Wszystkim „Zaangażowanym” serdecznie dziękujemy!

Niezmiernie cieszy, że na nasze zaproszenie do „przeglądu zdrowia” odpowiada tak wiele osób! Budująca dla nas jest nie tylko frekwencja, ale także fakt, że z badań profilaktycznych korzystają tak licznie młodsze pokolenia.  To daje nam siłę i energię do planowania kolejnych wydarzeń. Tymczasem zapraszamy na krótkie podsumowanie minionych miesięcy.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Bezpłatne akcje Fundacja "Unia Bracka"


Styczeń 2024

 • Akcja bezpłatnych badań densytometrycznych w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów, podczas której przebadaliśmy 31 kobiet w wieku 50+ w kierunku osteoporozy.

Luty 2024

 • Bezpłatne badania pomiaru ciśnienia tętniczego, glukozy we krwi i spirometrii, które wykonaliśmy podczas wydarzenia zorganizowanego przez Urząd Miasta Sosnowiec. Łącznie wykonaliśmy w tym dniu aż 150 badań.

Marzec 2024

 • Akcja bezpłatnych badań słuchu dla osób 60+ zorganizowana aż w 10 Przychodniach Brackich z okazji Światowego Dnia Słuchu. Przeprowadzonym badaniom poddało się 202 pacjentów.
 • Akcja bezpłatnych badań wzroku z okazji Światowego Dnia Jaskry. Badania wykonaliśmy w Knurowie i Gliwicach i przebadaliśmy 27 osób.
 • 23 młodych pacjentów skorzystało z bezpłatnych badań słuchu, które wykonaliśmy w poradni dla dzieci w Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej.
 • W ramach akcji „Dama w Bibliotece” w Rudzie Śląskiej wykonaliśmy 119 pomiarów ciśnienia tętniczego, glukozy we krwi oraz badań spirometrii.

Kwiecień 2024

 • Biała Sobota w Przychodni Brackiej Wesoła w Mysłowicach pozwoliła na przebadanie wielu pacjentów, którzy mieli do wyboru szereg bezpłatnych konsultacji. Podsumowanie akcji oraz szczegółowe dane umieściliśmy w osobnym wpisie na naszej stronie TUTAJ.
 • Z bezpłatnych badań i konsultacji w kierunku profilaktyki kardiologicznej z okazji „Tygodnia dla Serca” skorzystało 207 osób i aż 126 z nich skierowaliśmy na dalszą diagnostykę! Badania wykonywaliśmy w Przychodniach Brackich w różnych miastach.

Maj 2024

 • 260 pacjentów skorzystało z bezpłatnych badań wzroku, które wykonywane były w naszych placówkach z okazji Dnia Okulistów i Okulistyki.
 • Bezpłatne badania pomiaru ciśnienia tętniczego, glukozy we krwi i spirometrii, które wykonaliśmy podczas wydarzenia zorganizowanego przez Urząd Miasta Sosnowiec. Łącznie wykonaliśmy w tym dniu aż 124 badania.
 • Podczas festynu rodzinnego w gliwickiej szkole wykonaliśmy 119 pomiarów ciśnienia, glukozy oraz badań spirometrii.
 • Kolejna „Biała Sobota” zorganizowana w Rudzie Śląskiej to już 3 takie wydarzenie w tym mieście w ciągu ostatniego roku. Bezpłatne badania i konsultacje z różnych dziedzin zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem i tak jak się spodziewaliśmy także tym razem frekwencja dopisała. Odwiedził nas także Prezydent Miasta, który po raz kolejny docenił nasze starania czynione na rzecz zdrowia mieszkańców Rudy Śląskiej. Ile osób przebadaliśmy podczas tej akcji? Podsumowanie znajdziecie TUTAJ.

Czerwiec 2024 

 • Na zaproszenie Urzędu Miasta Ruda Śląska podczas Industriady wykonaliśmy 217 pomiarów ciśnienia tętniczego, glukozy we krwi oraz badań spirometrii.
 • 28 dzieci skorzystało z bezpłatnych badań USG jamy brzusznej przeprowadzonych w Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej.
 • Wzięcie udziału w akcji plenerowej z okazji Dni Sosnowca umożliwiło wykonanie aż 163 pomiarów ciśnienia tętniczego, glukozy we krwi oraz badań spirometrii.
 • Trzecia w tym półroczu „Biała Sobota” – tym razem w Katowicach w Przychodni Brackiej Staszic – zakończyła wiosenną edycję naszych profilaktycznych działań. Bezpłatne badania i konsultacje dla dorosłych i dzieci cieszyły się jak zwykle sporym zainteresowaniem. Naszym małym pacjentom szczególną radość sprawiała możliwość uzyskania nowych umiejętności i zdobycie dyplomu „Młodego Medyka”. Podsumowanie wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

A co dalej? Śledźcie aktualności na naszej stronie, bo przed nami drugie półrocze, w którym również będziecie mieli okazję do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji. Pierwsza okazja do spotkania z nami w nowym półroczu już 20 lipca w Knurowie. Wkrótce szczegóły!