Spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej w Sosnowcu wraz z bezpłatnymi badaniami spirometrii, glukozy i ciśnienia

W imieniu Prezydenta Miasta Arkadiusza Chęcińskiego Urząd Miasta Sosnowiec zaprasza na spotkanie współorganizowane z Urzędem Marszałkowskim oraz naszą Fundacją „Unia Bracka” dotyczące profilaktyki zdrowia. Odbędzie się ono 15 lutego 2024 r. w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 2. Czekamy na Was z bezpłatnymi badaniami spirometrii, pomiarami ciśnienia oraz glukozy.

Harmonogram spotkania

Spotkanie odbędzie się w dniu 15.02.2024r. w godzinach od 10:00 do 12:30 w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” im. Władysława Szpilmana w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 2.

Podczas spotkania w godzinach 10:00 – 11:00 będzie można skorzystać z 3 rodzajów badań profilaktycznych na 2 stanowiskach Fundacji „Unia Bracka”:

1. Profilaktyka kardiologicznapomiary ciśnienia oraz zapoznanie z nową formą leczenia schorzeń kardiologicznych w poradni POZ – Opieka koordynowana program kardiologiczny;

2. Profilaktyka diabetologicznapomiary poziomu glukozy we krwi oraz zapoznanie z nową formą leczenia schorzeń diabetologicznych w poradni POZ – Opieka koordynowana program diabetologiczny.

Te dwa rodzaje badań będą wykonywane na jednym stanowisku. Natomiast na drugim stanowisku zaplanowano badania w kierunku profilaktyki chorób płuc t.j. spirometrię (mierzenie objętości i pojemności płuc).

Następnie w godzinach 11:00 – 12:30 odbędzie się wykład dr n. med. Marka Kowalczyka pn. „Jak ustrzec się przed nowotworem?”.