Dni Sosnowca – bezpłatne badania profilaktyczne

Sosnowiczanie!

Przed nami kolejna akcja, podczas której będziecie mogli zadbać o swoje zdrowie!

8 czerwca w godzinach 12:00-17:30 zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, które będziemy wykonywać podczas Dni Sosnowca.

Znajdziecie nas w ArcelorMittal Parku w Sosnowcu przy ul. gen. Mariusza Zaruskiego 2 w oznaczonych namiotach medycznych Fundacji „Unia Bracka”!

Podczas wydarzenia wykonamy badania przesiewowe:

  • pomiary poziomu ciśnienia tętniczego,
  • pomiary glukozy we krwi
  • oraz badania spirometrii tj. przesiewowe badania wydolności i pojemności płuc.

Dlaczego warto skorzystać z tych badań?

Cukrzyca

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia obecnie na cukrzycę w Polsce choruje ponad 2 mln osób, z czego ok. 25% z nich nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie regularnie przesiewowych badań glukozy we krwi. Jedno nakłucie, a może pomóc postawić diagnozę i poprawić jakość naszego życia.

Nadciśnienie tętnicze

Jeszcze większym problemem w Polsce jest kolejna z chorób cywilizacyjnych jakim jest nadciśnienie. W Polsce choruje na nie prawie 10 mln osób i choć najczęściej osoby między 55 a 74 rokiem życia, dotyczy ono coraz młodszych wiekiem. Nieleczone nadciśnienie może prowadzić do m.in. udarów, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca i niewydolności nerek. A zatem warto sięgnąć po ciśnieniomierz!

Choroby płuc

Badanie spirometrii, szczególnie po okresie pandemii, stało się ważnym narzędziem diagnostycznym pozwalającym na ocenę stanu naszych płuc. Badanie jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut, a pomaga w ocenie stopnia zaburzeń wentylacji, jeśli takie u pacjenta występują. Spirometria jest jednym z ważniejszych badań czynnościowych układu oddechowego. Jeśli dotychczas nie korzystaliście z tego badania lub odczuwacie dolegliwości po przechorowaniu COVID-19 zachęcamy do skorzystania z badania przesiewowego.

Będzie nam miło, jeśli odwiedzicie nasze stanowisko! Będziemy tam dla Was!

Do zobaczenia już w najbliższą sobotę w Sosnowcu!

Bezpłatne badania w Sosnowcu