Bezpłatne badania wzroku w Przychodniach Brackich

Szanowni Pacjenci!

Z okazji przypadającego na 9 maja Dnia Okulisty i Okulistyki zapraszamy do Przychodni Brackich na bezpłatne badania wzroku.

Ile czasu upłynęło od ostatniego badania wzroku? Często nie zauważamy, że ostrość widzenia stopniowo się zmienia. Może to czas, aby wykonać badanie? 

Badania realizowane przez naszego partnera, firmę OPTO-VISION Sp. z o.o.

Dlaczego należy badać wzrok?

Badanie wzroku służy nie tylko do wykrywania wad wzroku, ale jest to także istotne badanie profilaktyczne, które pozwala ocenić ogólny stan zdrowia oczu. Specjaliści z zakresu okulistyki zalecają regularne wizyty w poradni okulistycznej nawet u osób, które nie zgłaszają żadnych problemów ze wzrokiem.

Przy rutynowych badaniach można wykryć takie wady, jak:

  • krótkowzroczność (niedowidzenie),
  • dalekowzroczność (nadwzroczność),
  • astygmatyzm (nieprawidłowa krzywizna rogówki)
  • czy zaćmę.

Wczesna diagnoza umożliwia szybsze podjęcie leczenia, co może znacznie poprawić jakość widzenia. Regularne badania wzroku to także lepszy komfort życia, szczególnie w przypadku osób, które noszą okulary lub soczewki kontaktowe. Kontrole pozwalają monitorować ewentualne zmiany i dostosować korekcję, dzięki czemu łatwiej wykonywać różne czynności, takie jak czytanie, prowadzenie pojazdu, korzystanie z komputera czy oglądanie telewizji.

Dlatego w maju ponownie zapraszamy na bezpłatne badania wzroku, które odbędą się w ramach akcji realizowanej przez partnera akcji firmę OPTO-VISION Sp. z o.o. w wybranych Przychodniach Brackich.

Na czym polega bezpłatna akcja badania wzroku?

W ramach akcji osoby powyżej 15 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnego, komputerowego badania wzroku oraz dobrać odpowiednie soczewki okularowe. Aby skorzystać z badania należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie lub osobiście w wybranej Przychodni Brackiej.

Na badania zapraszamy w następujących terminach: