Bracki Program Rehabilitacji – podsumowanie w liczbach
Szanowni Pacjenci!
Minęły ponad 3 lata realizacji projektu pn. Bracki Program Rehabilitacji pacjentów z chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego i mięśniowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na początku czerwca ostatni pacjenci odbyli końcowe wizyty lekarskie, a 30 czerwca zakończyliśmy realizację całego projektu. Czas na podsumowania!
Kilka ważnych liczb…
- 5 421 – tyle konsultacji lekarskich udzielili lekarze rehabilitacji medycznej,
- 3 600 – tyle konsultacji udzielili nasi fizjoterapeuci,
- 2 136 – tyle osób złożyło formularz zgłoszeniowy do udziału w programie,
- 1 821 – tyle osób skorzystało z udziału w naszym projekcie w zakresie świadczeń rehabilitacji leczniczej,
- 1 800 – tyle osób skorzystało z 15-dniowych turnusów rehabilitacyjnych,
- 810 – tyle spotkań edukacji zdrowotnej, żywieniowej oraz psychoedukacji zorganizowaliśmy dla uczestników programu,
- 60 – tyle osób personelu medycznego (lekarzy i fizjoterapeutów) podniosło swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach,
- 1 233 – tyle dni dbaliśmy o zdrowie naszych pacjentów w ramach programu!
Pomimo wielu trudności związanych z realizacją programu w czasie pandemii COVID-19, czasowym zakazom przyjmowania pacjentów w przychodniach, organizacji grupowych spotkań edukacyjnych czy prowadzenia rehabilitacji w naszych pracowniach udało nam się pomóc aż 1 800 osobom, które zakończyły pełną ścieżkę udziału w naszym programie. Przez ponad 3 lata personel naszych 10 Przychodni Brackich wspólnie wspierał pacjentów z chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego i mięśniowego w powrocie do zdrowia. Dziękujemy Wam za to!
Z czym związany był program?
Projekt skierowany był do pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą układu kostno-stawowego lub mięśniowego, którzy ze względu na swój stan zdrowia wymagali szybkiej i kompleksowej rehabilitacji. Każdy uczestnik programu objęty został indywidualnym planem terapii dostosowanym do jego potrzeb związanych z danymi schorzeniami. Dzięki uzyskanym świadczeniom medycznym stan zdrowia i jakość życia pacjentów zauważalnie poprawiły się, w wyniku czego mogli pozostać lub powrócić do aktywności zawodowej.