Poradnia neurologiczna
Poradnie neurologiczne Fundacji „Unia Bracka” zajmują się rozpoznawaniem, zapobieganiem oraz leczeniem chorób układu nerwowego (zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego).
Najczęściej leczonymi chorobami są:
- padaczka,
- migrena,
- zawroty głowy,
- zaburzenia pamięci,
- stwardnienie rozsiane,
- zaburzenia ruchowe,
- choroba otępienna,
- guz mózgu,
- udar mózgu,
- dyskopatia,
- neuropatia,
- choroba Alzheimera,
- choroba Parkinsona.
Jak się przygotować do wizyty w poradni?
Podstawowym badaniem, które wykonuje specjalista neurologii, jest wywiad lekarski. Do wizyty u neurologa pacjent powinien przygotować się tak, jak do konsultacji u każdego innego lekarza specjalisty. Zaleca się skompletowanie dokumentacji medycznej i przygotowanie odpowiedzi na podstawowe pytania wywiadu lekarskiego (jakie występują objawy, od kiedy trwają, czy występują choroby towarzyszące, u jakich lekarzy leczy się na stałe, jakie przyjmuje leki itp.).
W naszych poradniach wykonywane są m. in.:
- konsultacje neurologiczne,
- konsultacje neurologiczne na potrzeby medycyny pracy.
Częstym narzędziem stosowanym przez lekarzy neurologów w trakcie diagnozowania pacjenta są badania laboratoryjne. Nasi pacjenci mają możliwości wykonania badań laboratoryjnych w każdej naszej przychodni.
W jakim obszarze działają poradnie neurologiczne Fundacji „Unia Bracka”?
Z usług naszych poradni oraz doświadczenia lekarzy neurologów korzystają pacjenci z terenu całego Śląska. Nasze poradnie znajdują się w Knurowie, Sosnowcu, Gliwicach, Rudzie Śląskiej i Katowicach.
Wszystkie nasze poradnie neurologiczne udzielają świadczeń w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz odpłatnie.