Jak działa Esperal – wylecz chorobę alkoholową za pomocą podskórnej tabletki
Czy to już choroba alkoholowa i jak sobie pomóc?
Uzależnienie od alkoholu to przewlekła choroba, która systematycznie wyniszcza organizm osoby uzależnionej. Podstawowym jej objawem jest nadmierna koncentracja na używce oraz ciągła lub stale powracająca potrzeba picia alkoholu. Jest to trudna do zdiagnozowania choroba, ponieważ większość uzależnionych bagatelizuje problem, próbując uzasadnić i znaleźć racjonalny powód do picia. Czasem jest to nadmierny stres, czasem problemy z bezsennością. Często też alkohol ma dodać odwagi lub pomóc w zrelaksowaniu się. Powód zawsze się znajdzie! Z czasem wyparcie ze świadomości faktu utraty kontroli nad piciem staje się coraz bardziej naturalnym zjawiskiem. Dlatego tak ważne jest podjęcie decyzji o stałym leczeniu i wytrwanie w swoim postanowieniu.
Zatem w jaki sposób skutecznie walczyć z nałogiem? Otóż terapia leczenia alkoholizmu to często żmudny i trudny dla Pacjenta proces, wymagający sporej motywacji i samozaparcia. Osoba uzależniona powinna poddać się psychoterapii, uczestniczyć w spotkaniach grup wsparcia oraz dożywotnio unikać spożywania alkoholu. Profesjonalną i kompleksową pomocą dla osób zmagających się z nałogiem alkoholowym może okazać się Esperal, czyli tak zwana wszywka alkoholowa.
Co to jest i jak działa Esperal?
Esperal to tabletka zawierająca substancję blokującą metabolizm alkoholu etylowego w wątrobie, którą szybko i bezboleśnie umieszcza się pod skórą pacjenta w najbardziej dyskretnych miejscach, niewidocznych dla innych osób. Esperal zazwyczaj ma postać implantu, który wszczepia się pod skórę na łopatce lub pośladku, dlatego potocznie nazywa się go „wszywką alkoholową”, a osoby, które zdecydowały się na jego użycie – „zaszytymi”.
Jak działa Esperal? Wszywka alkoholowa wywołuje swego rodzaju uczulenie na alkohol, dzięki czemu osoba uzależniona czuje niechęć do jego spożywania. Działanie substancji polega na blokowaniu enzymu dehydrogenazy alkoholowej, w związku z tym po spożyciu alkoholu „zaszyta” osoba niemal natychmiastowo odczuwa nieprzyjemne dolegliwości. Jedynym sposobem na dobre samopoczucie jest powstrzymanie się od picia i pozostanie w abstynencji, czyli de facto spełnienie bardzo ważnego zalecenia terapii leczenia alkoholizmu! Wszyty Esperal jest tak zwanym „strażnikiem trzeźwości”, który stopniowo uwalniając się do krwi działa nawet do 12 miesięcy!
Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?
Zabieg wszycia Esperalu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa bólu. Lekarz dokonuje płytkiego cięcia i umieszcza tabletkę pod skórą w dyskretnym i niewidocznym dla innych osób miejscu. Zabieg jest szybki, trwa około 15 minut i jest całkowicie bezpieczny. Przed zabiegiem lekarz omówi z Pacjentem wszystkie przeciwskazania, którymi są:
- nadwrażliwość na substancję disulfiram,
- stan nietrzeźwości,
- spożycie alkoholu w ciągu 24 godzin przed zabiegiem,
- choroby układu krążenia,
- zaburzenia psychiczne.
Ważne jest, aby Pacjent udzielał szczerych odpowiedzi, ponieważ od tego zależy dobranie odpowiedniej dawki, dzięki której leczenie będzie bardziej skuteczne. Po każdym zabiegu nasz chirurg wydaje specjalne zaświadczenie, co jest dla pacjenta gwarantem wysokiej jakości usługi, a także dowodem na wykonanie zabiegu w sposób profesjonalny.
Gdzie dokonać wszycia Esperalu i ile kosztuje zabieg?
W Fundacji „Unia Bracka” zabieg wszycia Esperalu wykonujemy w Przychodni Brackiej Guido w Zabrzu przy ulicy ks. Jana Dzierżona 11a. Przyjmujemy Pacjentów z całego województwa śląskiego i skutecznie wspieramy w walce z nałogiem. Koszt zabiegu wynosi 700 zł i potwierdzony jest zaświadczeniem wystawionym przez lekarza chirurga. Gwarantujemy całkowitą anonimowość dotyczącą zabiegu.
Jeśli zastanawiasz się nad wszywką alkoholową, ale wciąż nie wiesz, jak działa Esperal lub masz dodatkowe pytania – zadzwoń pod numer 32 707 67 00 i dopytaj o szczegóły! Nasz chirurg chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości, a także pomoże w podjęciu odpowiedniej dla Pacjenta decyzji.