Bracki Dzienny Dom Opieki Medycznej w Katowicach to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi priorytetowej IX. Włączenie społeczne, Działanie 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne.
Bracki Dzienny Dom Opieki Medycznej prowadzony jest w budynku Przychodni Brackiej Staszic
w Katowicach przy ul. Mysłowickiej 13, I piętro.
Bracki Dzienny Dom Opieki Medycznej w Katowicach (BDDOM w Katowicach) oferuje nową, bezpłatną formę rehabilitacji i leczenia dla osób niesamodzielnych w szczególności osób starszych Jej celem jest przywrócenie samodzielności osobom, które wskutek nagłej choroby stały się osobami zależnymi. Projekt realizowany jest w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach, w których utworzone zostały część rehabilitacyjna, lecznicza oraz wypoczynkowa. Ze względu na indywidualny charakter oferowanych usług medycznych w jednoczasowo przebywa 12 pacjentów. W ramach pobytu otrzymują oni wsparcie w zakresie:
W pierwszych trzech dniach pobytu wielospecjalistyczny Zespół Terapeutyczny, na podstawie przeprowadzonych badań, przygotowuje indywidualny plan terapii dla każdego uczestnika projektu, zgodnie z którym określany jest czas pobytu oraz przebieg leczenia. Uczestnicy mogą przebywać w BDDOM w Katowicach od 1,5 do 6 miesięcy w dni robocze w godzinach od 7.30 do 16.00. Długość pobytu uzależniona jest od faktycznych potrzeb w zakresie leczenia i rehabilitacji.
Świadczenia udzielane w ramach projektu są całkowicie bezpłatne.
ZAKRES WSPARCIA REALIZOWANEGO W RAMACH PROJEKTU
1. OPIEKA
2. LECZENIE
3. EDUKACJA
Pobyt w BDDOM w Katowicach powinien przygotować pacjenta i jego rodzinę do funkcjonowania w nowych warunkach zwiększonej zależności (minimalizując potrzebę pozostawienia pacjenta w zamkniętych ośrodkach opieki stacjonarnej, w tym szpitalnej) lub wzmocnić funkcje poznawcze i ruchowe pacjenta do tego stopnia, żeby możliwe było jego dalsze samodzielne funkcjonowanie w warunkach domowych.
Rejestracja pacjentów prowadzona jest w trybie ciągłym od września 2019 r. Pierwsi pacjenci przyjmowani są od 18 października 2019 r.
Szczegóły w zakładce KWALIFIKACJA PACJENTÓW.
WIĘCEJ INFORMACJI
Wartość projektu: 1 216 517,69 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 1 131 361,45 zł.
Rozwiń menu